PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130130}
7,8 202 478
ocen
7,8 10 1 202478
6,8 27
ocen krytyków
American Gangster
powrót do forum filmu American Gangster

świetny film

ocenił(a) film na 9

Zachwycam się, bo lubię gangsterskie filmy, lubię ten klimat wiec może brak mi obiektywizmu ale
uważam, że Denzel był niesamowity, sposób gry, wysławiania się. Bardzo dobry Russell.
Kostiumy, ulice, wszystko oddane tak, że ma się wrażenie, że film powstawał w tamtych czasach.
Napięcie równomierne, dialogi świetne. A scena kiedy przed kościołem na Denzela czeka Russell...
mistrzowska:)
Naprawdę polecam.

wassp

Ten film był jednym z pierwszych jakie oceniałem na FB z 10 lat temu i wtedy dałem mu ocenę 9. Wczoraj obejrzałem go po raz drugi, kompletnie nie pamiętając tego co się w nim działo. Ocenę aktualizuję na 7. To dobry film, ale nie znalazłem w nim nic wybitnego, ponadprzeciętnego. Dadam, że nie chodzi mi tu o brak akcji czy wybuchów. Zwyczajnie scenariusz nie dał możliwości świetnym aktorom pokazania swoich umiejętności.

ocenił(a) film na 10
Popow85x2

Wybitny jest przede wszystkim scenariusz. Richie i Frank, pytanie o ich człowieczeństwo, o to jak bardzo się różnią od siebie choć żyją w całkiem innych światach. Również postać Trupo bardzo mocna, odpowiedź na pytanie kim byłby Richie gdyby brał łapówki... Heroina, śledztwo i strzelaniny są tylko przepięknym tłem dla wybitnego i wybitnie humanistycznego scenariusza. I to drugi powód dla którego jest to film wybitny. Genialna, idealna ścieżka dźwiękowa, zdjęcia, obsada, aktorstwo, również to na drugim i trzecim planie... Mocno niedoceniany film.

ocenił(a) film na 9
wassp

Świetny film i nawet mam z niego własny suchar związany z Aktorami bo Alonzo Denzel vs Detektyw Crowe a czemu tak bo Alonzo to nawiązanie do roli Denzela w Dniu próby a do Crowe'a nawiązanie do Tajemnic Los Angeles gdzie grał policjanta ale Detektyw też by pasował. He he

ocenił(a) film na 8
wassp

kobieta policjanta mówi mu ,że jest .....nienormalny....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones