PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130130}
7,8 202 589
ocen
7,8 10 1 202589
6,8 28
ocen krytyków
American Gangster
powrót do forum filmu American Gangster

O.G.

użytkownik usunięty

Denzel Washington to mój ulubiony aktor. Więc gdy do kin wszedł "American Gandster" od razu wiedziałem, że muszę go obejrzeć na dużym ekranie. Po filmie oczekiwałem, że będzie bardzo dobry. Jednak po obejrzeniu miałem mieszane odczucia. Z jednej strony ciekawie ukazana historia gangstera, Denzel w roli głownej, gatunek filmu, który lubię. Z drugiej zaś w filmie czegoś brakowało. To "coś", to chyba brak klasycznego gagsterskiego klimatu, jaki był w innych filmach tego typu. Zauważyłem też jedno, że Denzel Washington nie pasuje do grania "czarnego" charakteru. "Amerykański gangster" uważam jednak za film dobry. Nie dlatego, że lubię aktora, czy gatunek filmu, ale dlatego, że film ciekawie się ogląda jako opowieść opartą na prawdziwych wydarzeniach. Zachęcam do obejrzenia. Nie oczekiwałbym jednak nadmiernych egzekucji i fruwających koktajli mołotowa, tylko czegoś pokazanego z innej perspektywy, sami zobaczcie z jakiej.

mi na mysl po obejrzeniu tego filmu przyszedl film pt. droga do zatracenia i musze przyznac ze oba filmy nie sa sensu stricto gangsterskie, ale maja niesamowity klimat i doskonala gre aktorska, Hanks i Washington moim zdaniem wyszli z siebie w tych filmach, zagrali rewelacyjnie, dalem obu filmom 10/10 :)

użytkownik usunięty
boiler5

Z perspektywy czasu stwierdzam, że Denzel zagrał jednak rewelacyjnie, niektóre filmy dopiero po strawieniu ukazują swoje prawdziwe ja, zresztą jak sam Denzel. Polecam

ocenił(a) film na 8

Dobry film,nie powiem.I chyba pierwszy raz widzę Denzela w roli czarnego charakteru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones